//
you're reading...
4P, Toode, Turu-uuringud

Kuidas toodet odavalt arendada?!

Tootearendus on protsess, mille tulemusel luuakse toode, mida ettevõte müüma hakkab – loogiline! Kuidas seda teha on juba tunduvalt keerulisem küsimus. Mida teha, kui R&D eelarve ei võimalda investeerida tuhandeid ühikuid uue revolutsionilise toote valmistamiseks? Kas see tähendab, et väikeettvõte ei suudagi suurtega võistelda?

Tootearenduse juures on oluline eristada erinevaid võimalusi. Variantideks on olemasoleva toote modifitseerimine (värv, kuju, suurus jne), ennenägematu supertoote (a la. iPad) loomine ja kõik ülejäänud nende kahe vahel. Ajalugu on üldiselt näidanud, et väikeettevõtted on tunduvalt efektiivsemad tootearendajad, kasutades seejuures väiksemat eelarvet. Kust aga alustada?

 • Struktureeri ja pane paika prioriteedid. Uue supertoote loomine on pikemas perspektiivis väga vajalik, kuid see on kallim ja riskantsem projekt, mis heal juhul tasub ennast ära alles aastate pärast. Kas sul on aega, raha ja närve, et oodata? Arvatavasti mitte, selle tõttu peaksid esmajoones mõtlema olemasoleva toote modifikatsioonidele. Kindalasti ära aga unusta erinevaid projekte!!
 • Vaata üle oma olemasolev tooteprotfell, et välja selekteerida tooted, mis pole piisavalt edukad. Üldjuhul peaks see portfell koosnema toodetest, mis kõik on suunatud teatud kindlale kliendisegmendile (segmenteerimise teemal loe lähemalt siit). Loo kindel kliendiprofiil, kes antud toodet kasutavad, kuna see aitab tihti otsustada, mis on toote modifitseerimise juures kõige olulisem ja vajalikum.
 • Tooted, mis pole olnud piisavalt edukad, tuleks kas modifitseerida või ümberpositsioneerida ehk suunata mõnele teisele kliedisegmendile. Selleks, et toodet modifitseerida ei pea sa olemas ülimalt loov geenius, kes suudab mõelda teistest laiemalt. See tuleks küll kasuks, kuid see pole esmatähtis.
 • Õpi tundma, kuidas sinu toodet kasutatakse erinevates kliendisegmentides. Üdljuhul oleks hea võtta aluseks segment, keda antud tootega sihid. Võimalusteks on paluda abi oma olemasolevatelt klientidelt. Inimesed pole üldjuhul kitsid oma arvamustega, pead vaid oskama küsida. Ära koosta küsimusteikke, vaid püüa jääda pigem ebaformaalseks. Kasutada võid ka turu-uuringute ettevõtete abi, kuid see on üldjuhul kallis. Hea oleks muidugi teada, millised tootegrupid sinu turul kasvavad ja millised langevad. See aitab suunata ka sinu enda otsuseid…
 • Riski väikest projektidega, mille ebaõnnestumised pole määrava tähtsusega ettevõtte üldises käekäigus. Katseta erinevate pakendite, värvide, kujude, lisafuntsioonidega jne. Kui soovid põhjalikult asja uurida, siis võid kasutada conjoin analüüsi või soetada turu-uuringu ettevõtete analüüse teatud tootegrupi arengutest globaalsel tasandil. Juhul kui risk ennast õigustab, kasuta olemasolevaid ideid ka muude tootegupi toodete modifitseerimiseks.
 • Reklaami uut toodet juba enne tootearengu ja prototüübi loomise lõppu. Sellega suurendad klientuuri tähelepanu ja info kiiremat levikut. Heaks näiteks on jällegi Apple kampaaniad enne uue toote launchimist.

Kokkuvõttes püüa olla paindlik ja kasutada ära vahetut kontakti oma klientuuriga, mis on sinu põhirelvaks suurte korporatsioonide vastu. Kui tead, mida klient ootab, võid uue tootega tulla välja tunduvalt kiiremini kui sinu konkurendid. Põhiline on olla valvel ja otsida turul arenevaid võimalusi. Ära karda teha seda, mida teised veel ei tee!

Advertisements

Arutelu

7 thoughts on “Kuidas toodet odavalt arendada?!

 1. When searching for a professional real-estate agent,
  inquire about their principal revenue stream. The representative’s answer ought to be open and honest and ought to allow it to be crystal clear if the passions and principles from the business are consistent with your own. Ensure you recognize precisely which part of the firm’s financial transaction with you may be
  rewarding for that company.

  Posted by Anna | detsember 12, 2012, 11:08 e.l.
 2. Hello.This post was extremely motivating, especially because I was searching for thoughts on this issue last Thursday.

  Posted by garage door installation mesa | veebruar 13, 2013, 2:09 e.l.
 3. This design is spectacular! You certainly know how to keep
  a reader entertained. Between your wit and your
  videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost.
  ..HaHa!) Fantastic job. I really enjoyed what you had
  to say, and more than that, how you presented it. Too cool!

  Posted by be a webcam model | märts 17, 2013, 2:46 e.l.
 4. Definitely believe that which you said. Your favorite reason seemed
  to be on the internet the simplest thing to be aware of.
  I say to you, I definitely get annoyed while people consider
  worries that they plainly don’t know about. You managed to hit the nail upon the top and also defined out the whole thing without having side effect , people can take a signal. Will likely be back to get more. Thanks

  Posted by single family homes for sale in queens ny | juuli 20, 2013, 9:30 e.l.
 5. Hello there Yahoo performs good to me but your site
  is running steadily which took about one minute to be able to load, I don’t know whether or not it’s my very own issue or perhaps your web site problem.
  Well, I need to thank you so much for placing
  awesome article. I think it really has been seriously helpful user who actually visit here.
  This one is actually excellent everything that you actually have implemented and
  would like to see fascinating posts from your website.
  I ‘ve got your site saved to my bookmarks to see
  new stuff you publish.

  Posted by dota 2 treasure keys hack v1.0 | veebruar 6, 2015, 4:45 e.l.
 6. Hi there Your main site starts up really slow for me, I am not sure who’s issue is that but facebook starts up quite fast.
  Anyways, I appreciate you for publishing an extraordinarily superb
  blog post. I believe it really has already been extremely useful to visitor who click here.
  This is undoubtedly great what you actually have done and would like to see nice content by you.

  I ‘ve got you saved to bookmarks to check blogs you post.

  Posted by Candida | veebruar 15, 2015, 5:46 e.l.
 7. Hey there other sites works well in my situation but your website is running steadily which had taken nearly a minute to load, I’m not
  sure whether it’s my own problem perhaps site problems. On the
  other hand thanks for publishing marvelous blog post. Everybody who actually came to this
  great site must have noticed this informative article extremely very helpful.
  I personally should point out that you actually have done wonderful job with this and also expect to
  check out even more great stuff from you.
  To obtain more knowledge by content that you publish,
  I actually have saved the site.

  Posted by Margarita | märts 1, 2015, 5:36 e.l.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: